zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Niedziela, 23 Stycznia 2022, Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: AUDI A6 kombi cena: 141 450,00 PLN, miejscowość: Środa Śląska, data: 2022-01-23, ...szczegóły

NAPISZ DO ODJAZD-u

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej z motoryzacją

reklama@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  Zdj. Ford S-Max, mat. prasowy

Zdj. Ford S-Max, mat. prasowy

Bezmandatowy Ford S-Max

Na podstawie mat.prasowego Ford Motor Company oprac. Mariusz Majski


Firma Ford of Europe wprowadza nową technologię, która potrafi skutecznie ograniczyć zjawisko przekraczania dozwolonej prędkości i potencjalnie uchronić kierowcę przed koniecznością poniesienia dotkliwych skutków otrzymania mandatu

Automatyczny ogranicznik prędkości Intelligent Speed Limiter pozwala ustalić maksymalną prędkość jazdy dostosowaną do obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym. Kamera systemu wykrywa znaki ograniczające prędkość, a jednostka sterująca systemu dostosowuje do nich prędkość pojazdu.

Innowacyjny system, który zadebiutuje w nowym Fordzie S-Max, potrafi również wykrywać obecność pieszych na drodze i automatycznie wytracić prędkość, jeśli kierowca w porę sam nie zareaguje na wysyłane przez system ostrzeżenia o zagrożeniu

Ford Motor Company wprowadza na rynek nowatorską technologię, której zadaniem jest powstrzymywanie kierowców od łamania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. System ma działać nie tylko na terenie kraju, ale i za granicą.

Do tej pory kierowcy mieli do dyspozycji system, który umożliwiał im zadanie maksymalnej prędkości jazdy dla swojego pojazdu. Obecnie, nowy Ford S-MAX wyposażony jest w automatyczny ogranicznik prędkości, który umożliwia dostosowanie maksymalnej zadanej prędkości jazdy do zmieniających się zależnie od drogi ograniczeń prędkości.

Przy pomocy przycisków w kole kierownicy kierowca może ustalić maksymalną prędkość przejazdu, a system, wykorzystując kamerę na szybie czołowej, będzie monitorował mijane znaki ograniczenia prędkości i odpowiednio dostosowywał prędkość. Jeśli na danym odcinku drogi dopuszczalna prędkość będzie większa, system pozwoli kierowcy przyśpieszyć, ale bez przekraczania obowiązującej wartości, dzięki czemu nie dojdzie do złamania przepisów prawa o ruchu drogowym.

Inteligentny ogranicznik prędkości to pierwsze rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność ogranicznika zadanej prędkości oraz systemu rozpoznawania znaków drogowych, czyli technologii dostępnych obecnie w takich modelach jak Ford Focus, nowe Fordy Mondeo czy Kuga.

Inteligentny ogranicznik prędkości działa od 30 do 200 km/h i zapewnia płynne wytracanie prędkości, częściej ograniczając ilość paliwa trafiającą do silnika niż ingerując w pracę układu hamulcowego. W związku z tym w sytuacjach gdy zjazd ze wzniesienia mógłby skutkować przekroczeniem zadanej prędkości maksymalnej, system uprzedza kierującego wysyłając mu stosowne komunikaty ostrzegawcze.

Aby precyzyjnie dostosowywać prędkość do obowiązujących ograniczeń w miejscach, gdzie znaki z ograniczeniem prędkości ustawione są w znacznej odległości od siebie, np. poza miastem, automatyczny ogranicznik prędkości potrafi się również komunikować z pokładowym systemem nawigacji. Kierowca ma również możliwość czasowej dezaktywacji systemu poprzez wywarcie większego nacisku na pedał przyśpieszania.

Nowy Ford S-Max wykorzystuje również inne zaawansowane rozwiązania technologiczne takie, jak system zapobiegania kolizjom Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych Pedestrian Detection. System ten nie tylko potrafi wykryć obecność pieszych na drodze, ale również przewidzieć ruch pieszych w poprzek drogi, i automatycznie wytracić prędkość jeśli kierowca w porę sam nie zareaguje na wysyłane przez system ostrzeżenia o zagrożeniu.

Ogranicznik prędkości Intelligent Speed Limiter będzie bardzo przydatny dla tych kierowców, którzy wybierają się za granicę. Na przykład w Wielkiej Brytanii na różnych odcinkach autostrad o łącznej długości niemal 500 kilometrów montowane są nowoczesne radary służące do monitorowania czterech pasów ruchu jednocześnie. Stanowią one uzupełnienie już działającego systemu monitoringu, na który składa się sieć radarów do pomiaru prędkości na pojedynczym pasie ruchu oraz pomiaru średniej prędkości na zadanym odcinku drogi szybkiego ruchu. W 2013 roku na drogach Wielkiej Brytanii mandatem karnym opiewającym na kwotę przynajmniej 100 funtów ukaranych zostało 15 549 kierowców.

Przekroczenie dozwolonej prędkości było czynnikiem sprawczym 14% wypadków ze skutkiem śmiertelnym na drogach Wielkiej Brytanii w 2011 roku

W Niemczech podczas tylko jednej 24-godzinnej akcji zorganizowanej przez policję drogową grzywnę za przekroczenie prędkości nałożono na 93 000 kierowców.

W ostatnich dwóch latach w Niemczech i Wielkiej Brytanii podniesiono ustawowe kwoty grzywien za przekroczenie prędkości; niemiecka policja może obecnie nałożyć na kierowcę przekraczającego prędkość na autostradzie mandat do kwoty 13 800 euro (ok. 56 500 PLN).

We Francji i Hiszpanii wprowadzono ostatnio bardziej rygorystyczne ograniczenia prędkości na niektórych wąskich drogach lokalnych i miejskich.

W niektórych krajach wysokość mandatu powiązana jest bezpośrednio z osiąganym dochodem; dla przykładu, pewien kierowca w Finlandii został na początku tego roku ukarany mandatem opiewającym na kwotę 54 000 euro (ponad 221 000 PLN) po tym jak na obszarze drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h, poruszał się z prędkością 103 km/h.

 

ZAPYTAJ NASZYCH EKSPERTÓW

O niejasne przepisy ruchu drogowego. O zagadnienia techniczne. O ubezpieczenie samochodu. O auta używane. O wszystko, co związane z motoryzacją.
Kliknij tutaj, żeby wysłać pytanie.

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 55 052,00 PLN

data: 2022-01-23

cena: 3 321,00 PLN

data: 2022-01-23

cena: 26 937,00 PLN

data: 2022-01-23

cena: 169 617,00 PLN

data: 2022-01-23

cena: 121 770,00 PLN

data: 2022-01-23

cena: 479 208,00 PLN

data: 2022-01-23

cena: 40 900,00 PLN

data: 2022-01-23

cena: 141 450,00 PLN

data: 2022-01-23

cena: 44 280,00 PLN

data: 2022-01-23

cena: 18 450,00 PLN

data: 2022-01-23


 

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: raklama@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA