zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Środa, 22 Maja 2024, Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: FORD GRAND C-MAX cena: 26 999,00 PLN, miejscowość: Piaseczno, data: 2024-05-21, ...szczegóły

NAPISZ DO ODJAZD-u

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej z motoryzacją

reklama@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Reflektory Forda „widzą” ludzi i zwierzęta w ciemności

Na podstawie mat. prasowego firmy Ford Polska oprac. Mariusz Majski


Ford pracuje nad nowymi systemami oświetlenia, które pomogą kierowcom w identyfikacji potencjalnych zagrożeń na drodze, takich jak piesi, rowerzyści czy zwierzęta

Działający w oparciu o kamerę zaawansowany system reflektorów Advanced Front Lighting System może rozszerzyć snop światła przed dojazdem do skrzyżowania lub ronda, aby lepiej doświetlić przeszkody, które nie znajdują się bezpośrednio na torze ruchu auta. Nowy system oświetlenia punktowego Spot Lighting zwraca uwagę prowadzącego na pieszych, rowerzystów, a nawet na duże zwierzęta, które znajdują się na drodze lub w jej sąsiedztwie.

Opracowane przez Forda systemy Advanced Front Lighting System and Spot Lighting, pracujące w oparciu o kamerę, informują kierowcę o zagrożeniach, jakie w każdym momencie mogą pojawić się na torze ruchu auta. System Advanced Front Lighting System pracuje w oparciu o kamerę oraz oferowane już w modelach Forda systemy reflektorów adaptacyjnych Adaptive Front Lighting Systemi rozpoznawania znaków drogowych. Układ zapewnia kierowcy lepszą widoczność podczas dojazdu do ronda oraz znaków „stop” i „ustąp pierwszeństwa”.

System wykorzystuje również dane GPS, aby lepiej doświetlić zakręty i wzniesienia na wybranej trasie. Jeśli dane GPS nie są dostępne, układ wykorzystuje skierowaną do przodu kamerę zainstalowaną za przednią szybą u podstawy lusterka wstecznego do wykrywania linii ograniczających pas ruchu i przewidywania ukształtowania drogi - w ten sposób system lepiej doświetla zakręty.Światła zapamiętają drogę

Kolejną innowacją jest możliwość zapisywania informacji pozyskanych przez kamerę w systemie nawigacji satelitarnej. Jeśli kierowca będzie jechał tą samą trasą drugi raz, reflektory automatycznie dostosują się do warunków, aby lepiej oświetlić drogę.

System Advanced Front Lighting pracujący w oparciu o kamerę ułatwia kierowcom podróżowanie po zmroku nieznaną drogą, prezentując im potencjalne zagrożenia. Podczas dojazdu do ronda nasz system doświetla zjazdy i pomaga dostrzec pieszych lub rowerzystów przekraczających drogę. System Advanced Front Lighting System pracujący w oparciu o kamerę został opracowany w europejskim centrum badań i innowacji Forda w niemieckim Akwizgranie, przy czym Ford szacuje, iż nowy układ pojawi się na rynku w niedalekiej przyszłości.System Spot Lighting wyśledzi cię ze 120 metrów

System Spot Lighting - znajdujący się obecnie w fazie przedprodukcyjnej - wykorzystuje kamerę na podczerwień zamontowaną za osłoną chłodnicy, która jednocześnie lokalizuje i śledzi nawet osiem osób lub większych zwierząt, jak na przykład psy, z odległości do 120 metrów.

System prezentuje kierowcy dwa zagrożenia, wyświetlając na drodze kropkę i pasek za pośrednictwem dwóch specjalnych diod LED umieszczonych obok świateł przeciwmgielnych. Wyróżnione obiekty są wyświetlane na pokładowym ekranie i otaczane żółtą lub czerwoną ramką w zależności od odległości i stopnia zagrożenia.

Sprawozdania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego dowodzą, że na nieoświetlonych drogach istnieje nieporównywalnie większe ryzyko dojścia do wypadku, który może spowodować uszczerbek na zdrowiu a nawet śmierć. Ford jest jednym z prekursorów zaawansowanych systemów oświetlenia. Poniżej lista układów, które są już oferowane w samochodach Forda:

- Dynamiczne reflektory LED, łączące w pełni LED-owe reflektory o charakterystyce światła zbliżonej do dziennego z system reflektorów adaptacyjnych Adaptive Front Lighting System. System dostosowuje strumień światła do warunków panujących na drodze, wybierając jedno z siedmiu ustawień w zależności od prędkości jazdy, zewnętrznych warunków oświetleniowych, kąta skrętu kierownicy, odległości do poprzedzającego pojazdu oraz działania wycieraczek.

- System reflektorów adaptacyjnych LED ze światłami drogowymi zapewniającymi maksymalne doświetlenie drogi bez ryzyka oślepiania, który wykrywa pojazdy jadące z przeciwka, a następnie wygasza wybrany sektor reflektorów, który może oślepić kierowcę innego pojazdu, zapewniając jednocześnie maksymalne oświetlenie pozostałego obszaru drogi.

- System automatycznych świateł drogowych, który wykrywa zbliżające się pojazdy i automatycznie przełącza światła drogowe na światła mijania, a po minięciu pojazdu z powrotem na światła drogowe.

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 84 500,00 PLN

data: 2024-05-21

cena: 12 999,00 PLN

data: 2024-05-21

cena: 25 999,00 PLN

data: 2024-05-21

cena: 94 999,00 PLN

data: 2024-05-21

cena: 28 900,00 PLN

data: 2024-05-21

cena: 21 999,00 PLN

data: 2024-05-21

cena: 5 999,00 PLN

data: 2024-05-21

cena: 52 999,00 PLN

data: 2024-05-21

cena: 30 900,00 PLN

data: 2024-05-21

cena: 37 999,00 PLN

data: 2024-05-21


 

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: raklama@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA